Obchodní akademie, odborná škola a praktická škola Olgy Havlové, Janské Lázně

Vyhledávání Vyhledávání:

Intranet Intranet:

Uživatelské jméno:
Uživatelské heslo:

Intranet Sociální sítě:

Twitter
Facebook
Youtube
Plán školního roku

Anglie (Erasmus+)

Cesta

Po příletu na letiště Bristol se naše výprava rozdělila na dvě skupiny. První skupina vyráží do Plymounth autobusem, druhá skupina veze kufry a vozíčkáře a vyráží také směr Plymounth, ale vypůjčenou dodávkou. O pár hodin později se obě naše skupiny setkávájí na recepci hotelu Jurys Inn. Jsme po dlouhé cestě všichni unaveni, ale plni dojmů. Ubytováváme se a brzy usínáme. Zítra nás čeká první den ve škole.

Den 2.

Po vydatné hotelové snídani vyrážíme procházkou směr do naší školy Tellus college. Následuje srdečné přivítání, prezentace o zdejších zajímavostech. Odpoledne s námi vyráží na procházku po Plymounth český lektor. Výklad probíhá v anglickém jazyce.

Doprava po Plymounth

Náš hotel má dobrou polohu a tak je všude blízko. Máme to kousek do centra, do školy i do přístavu. Rádi při cestách do školy využíváme místní dopravu, kterou máme v rámci studijního programu ERASMUS+ zdarma. Do školy cestujeme po skupinkách, autobus zde může přepravit pouze jednoho vozíčkáře. Ke škole ale jezdí hodně autobusových linek, takže cesta netrvá dlouho.

Ubytování

V hotelu Jurys Inn jsou vozíčkáři ubytování v pohodlných a prostorných pokojích.

Školní činnost našich studentů

Ve škole jsou naši studenti rozděleni na 2 skupiny. Během výuky se připravují na závěrečnou prezentaci svých fiktivních firem v anglickém jazyce.

Jazykové bariéry

Ze začátku hledáme ta správná slova. Není vždy jednoduché přejít z češtiny do angličtiny.

Týmová práce

I když jsme rozděleni na dvě skupiny, jsme jeden tým a dokážeme si navzájem pomoci.

Návštěva mořského muzea

Dnes je sobota. Dopoledne odpočíváme a odpoledne navštěvujeme mořské muzeum. Asi nejvíce se nám zde líbilo prosklené akvárium, kde nad našima hlavama plavali žraloci. Po návštěvě mořského muzea jsme plni dojmů.

Nepříjemnost s autem

V neděli se všichni těšíme na slibovaný výlet. Stala se nám však drobná nepříjemnost. Kolo naší dodávky je prázdné. Situaci operativně řešíme ve spolupráci s místním pneuservisem. Kolo je brzy spraveno, můžeme vyrazit...

Výlet

Opět se dělíme na dvě skupiny. První skupina vyráží na výlet organizovaný školou autobusem. Druhá skupina jede na stejné místo vypůjčenou dodávkou. Cestou potkáváme zajímavá místa jako Circle Stone, což je takový malý Stonehendge. Společnost nám zde dělají koně, ovce a stádo krav.
Po tomto krásném zážitku projíždíme bývalou základnou RAF, kde se pase stádo koní. Zanedlouho přijíždíme k cíli naší cesty. Ohromuje nás nádherný výhled na mořské útesy a na hrad Tintagel.
Po chvilce se přemisťujeme o kus dál - do příjemného pobřežního městečka, kde na nás dýchne starobylý šarm časů dávno minulých.

Závěrečná prezentace

A blíží se závěrečné finále studia našich studentů. Je jím prezentace své fiktivní firmy. První skupina prezentovala firmu COMIC BUBBLE - tvorba komiksů na míru. Druhá skupina zaujala posluchače netradičním tématem - Football Freak - tvorba fotbalových dresů a upomínkových předmětů. Studenti zde předvedli dobrý výkon a rozhodně se nebylo za co stydět.

Návrat domů

Ani jsme se nenadáli a blíží se čas návratu domů. Bohatší o spoustu zážitků, vydatně posíleni ve znalostech anglického jazyka se vracíme zpět do České republiky. Všichni se shodujeme, že pobyt zde byl nezapomenutelný a že bychom se do Plymounth rádi vrátili.
 
 
webmaster © 2009-2020 webmaster@oajl.cz | Ochrana osobních údajů Ochrana osobních údajů | 0.031 | Mapa stránek Mapa stránek
kontakt Obchodní akademie Olgy Havlové, Obchodní 282, 542 25 Janské Lázně | telefon 499 862 111 | e-mail info@oajl.cz | datová scránka gggxiax