Obchodní akademie, odborná škola a praktická škola Olgy Havlové, Janské Lázně

Vyhledávání Vyhledávání:

Intranet Intranet:

Uživatelské jméno:
Uživatelské heslo:

Intranet Sociální sítě:

Twitter
Facebook
Youtube
Plán školního roku

Napsali o nás

Postižení studenti získají učebnu pro vlastní firmu

MF Dnes, regionální příloha: Hradecký, 21. října 2008, str. C4
 
Jako ve skutečné firmě budou moci pracovat studenti obchodní akademie, odborné a praktické školy pro tělesně postižené v Jánských Lázních na Trutnovsku. Umožnit by jim to měla nová multifunkční tréninková kancelář, která se tam plánuje.
„Bude to pracoviště pro předmět Fiktivní firma. Simulují se v ní veškeré činnosti běžné firmy - komunikace, korespondence, obchody, účetnictví. V rámci škol s podobným zaměřením pak existuje veletrh, kde se tyto firmy setkávají a obchodují mezi sebou,“ vysvětlil ředitel školy Karel Nosek, podle něhož by fiktivní firma mohla najít zázemí v jedné z učeben výpočetní techniky.
Studenti v ní budou moci sbírat zkušenosti pro příští zaměstnání. Její součástí by měl být kromě počítačů kancelářský nábytek přizpůsobený studentům se zdravotními problémy a kvalitní kancelářská technika, která bude asi nejnákladnější. „Odhadovali jsme, že ideální varianta by byla, kdybychom mohli pořídit vybavení za 500 až 600 tisíc korun, protože jestliže od nás budou žáci odcházet do praxe, budou se setkávat s vyspělejší technikou,“ uvedl Nosek.
Sehnat peníze nebude pro státní školu, jejíž prostředky jsou velmi omezené, jednoduché. Spolehnout se tak zřejmě bude muset na sponzorské dary. Přispět jednou korunou z každé platby prostřednictvím Maxkarty jí mohli až do konce srpna klienti Poštovní spořitelny.
V Jánských Lázních se vzdělávají studenti z celého Česka, téměř polovina z nich je z Královéhradeckého kraje.
Škola je plně bezbariérová a žákům s pohybovým postižením či se závažnou poruchou motoriky nabízí také možnost ubytování, stravování a rehabilitace.
 
Postižení studenti získají učebnu pro vlastní firmu
 
Návrat zpět na seznam článků
 
 
webmaster © 2009-2020 webmaster@oajl.cz | Ochrana osobních údajů Ochrana osobních údajů | 0.034 | Mapa stránek Mapa stránek
kontakt Obchodní akademie Olgy Havlové, Obchodní 282, 542 25 Janské Lázně | telefon 499 862 111 | e-mail info@oajl.cz | datová scránka gggxiax