Obchodní akademie, odborná škola a praktická škola Olgy Havlové, Janské Lázně

Vyhledávání Vyhledávání:

Intranet Intranet:

Uživatelské jméno:
Uživatelské heslo:

Intranet Sociální sítě:

Twitter
Facebook
Youtube
Plán školního roku

Napsali o nás

Kancelář zvládnou i z vozíku

MF Dnes, regionální příloha: Hradecký, 2. prosince 2008
 
Handikepovaní studenti Obchodní akademie v Janských Lázní budou mít tréninkovou kancelář
Janské lázně – Počítačová učebna obchodní akademie pro tělesně postižené v krkonošských Janských Lázních se během několika týdnů promění ve špičkově vybavenou kancelář, která bude věrnou kopií pracovního prostředí v opravdové soukromé firmě. První tréninková kancelář pro hendikepované studenty v republice usnadní mladým lidem na vozíku přechod ze školních lavic do běžného pracovního života.
„Naši studenti jsou už zapojeni do projektu Fiktivní firma, který simuluje veškeré činnosti běžné firmy včetně řízení, komunikace, korespondence, obchodů či účetnictví. Vybavená kancelář bude další výbornou pomůckou k přiblížení atmosféry ve skutečné firmě,“ uvedl zástupce ředitele janskolázeňské obchodní akademie Richard Fiedler.
V nové tréninkové kanceláři najdou studenti počítače, řezačku papíru, laminovačku, rychlovazače či obálkovací stroj. Kancelářský nábytek bude možno výškově nastavovat, aby ho vozíčkáři mohli přizpůsobit svým potřebám.
„Pokud půjde všechno hladce podle plánu, rádi bychom novou tréninkovu kancelář začali používat na přelomu ledna a února“ upřesnil Fiedler.
Vytvoření tréninkové kanceláře umožní obchodní akademii srpnová akce Poštovní spořitelny, kdy banka dávala stranou jednu korunu z každé platby, kterou provedli její klienti Maxkartou u obchodníků. Akce vynesla 750 tisíc korun a zástupci Poštovní spořitelny je předali škole minulý týden.
„Přechod do běžného samostatného života je pro zdravotně znevýhodněné mladé lidi velmi náročný. Věříme, že možnost vyzkoušet si odbornoo praxi už při studiu jim vstup do reálného života usnadní,“ zdůvodnila poskytnutí daru Jitka Švejcarová z poštovní spořitelny.
Obchodní akademie v Janských Lázních je třetí nejvýznamnější školou pro tělesně postižené u nás. Vzdělávají se v ní studenti z celé republiky , ač téměř polovina z nich je z Královéhradeckého kraje.
Škola je plně bezbariérová a žákům s pohybovým postižením či se závažnou poruchou motoriky nabízí také možnost ubytování, stravování a rehabilitace.
IVAN TRUHLIČKA
 
Kancelář zvládnou i z vozíku
 
Návrat zpět na seznam článků
 
 
webmaster © 2009-2020 webmaster@oajl.cz | Ochrana osobních údajů Ochrana osobních údajů | 0.031 | Mapa stránek Mapa stránek
kontakt Obchodní akademie Olgy Havlové, Obchodní 282, 542 25 Janské Lázně | telefon 499 862 111 | e-mail info@oajl.cz | datová scránka gggxiax