Obchodní akademie, odborná škola a praktická škola Olgy Havlové, Janské Lázně

Vyhledávání Vyhledávání:

Intranet Intranet:

Uživatelské jméno:
Uživatelské heslo:

Intranet Sociální sítě:

Twitter
Facebook
Youtube
Plán školního roku

Napsali o nás

Studenti obchodní akademie včera zasedli k maturitám

Krkonošský deník, 26. května 2009
 
Janské Lázně - Poslední krok k ukončení studia čeká v tomto týdnu také na jedenáct studentů pátého ročníku Obchodní akademie pro tělesně postižené.
Část z nich zasedla před porotu již včera, další si budou moci oddechnout až dnes. Jako první se do kolotoče zkoušek z češtiny, ekonomiky, účetnictví a anglického či německého jazyka zapojila Hana Bidlová.
Slavnostní zakončení a předání vysvědčení je plánované na dnešní odpoledne. „Jsou to vlastně poslední zkoušky po našem, příští rok už to pravděpodobně bude jinak. Mají začít státní maturity, tak uvidíme, co to přinese,“ doplnila třídní učitelka pátého ročníku Dana Ferklová. Některým studentům tím však školní povinnosti nekončí. Většina třídy má snahu se dále vzdělávat. „Největší zájem je o Metropolitní univerzitu v Praze. Navíc naši studenti mají slušnou šanci dosáhnout na stipendiu,“ doplnila Ferklová.
Ojedinělá střední škola byla vybudovaná v letech 1992 až 1994 a má celostátní působnost . Je určena pro studenty s postižením pohybového aparátu, a to i se závažnou poruchou motoriky.
 
Studenti obchodní akademie včera zasedli k maturitám
 
Návrat zpět na seznam článků
 
 
webmaster © 2009-2019 webmaster@oajl.cz | Ochrana osobních údajů Ochrana osobních údajů | 0.012 | Mapa stránek Mapa stránek
kontakt Obchodní akademie Olgy Havlové, Obchodní 282, 542 25 Janské Lázně | telefon 499 862 111 | e-mail info@oajl.cz | datová scránka gggxiax