Obchodní akademie, odborná škola a praktická škola Olgy Havlové, Janské Lázně

Vyhledávání Vyhledávání:

Intranet Intranet:

Uživatelské jméno:
Uživatelské heslo:

Intranet Sociální sítě:

Twitter
Facebook
Youtube
Plán školního roku

Ergotep pro žáky i pedagogy

logo

Ergotep zahájil se svými partnery realizaci projektu Ergotep pro žáky i pedagogy, registrační číslo CZ.1.07/1.1.00/54.0051.

Cílem projektu je zkvalitnění počátečního vzdělání zavedením moderního komplexního systému praktického vyučování žáků, zejména osob se zdravotním postižením, zlepšení jejich klíčových kompetencí pro uplatnitelnost na trhu práce po skončení jejich studia a změna jejich životního postoje vedoucí k samostatnosti a nezávislosti. Žáci si v reálném prostředí zaměstnavatelů realizujících sociální podnikání vyzkouší běžné pracovní postupy a situace, s nimiž se mohou potkat po ukončení školy. Připraví se na roli zaměstnance v sociální firmě nebo na roli podnikatele (OSVČ).

Projekt se zároveň zaměřuje na zvýšení znalostí a kompetencí pedagogických pracovníků a vedoucích pracovníků základních a středních škol v oboru sociálního podnikání. V rámci osobnostního a odborného rozvoje bude proškoleno 100 pedagogů účastí ve dvoudenním semináři sociálního podnikání. Dále vznikne 5 odborných center sociálního podnikání v Ergotepu i u partnerů projektu, poskytujících poradenství žákům i pedagogům.

Praxe žáků budou probíhat ve firmě Ergotep a u partnerů projektu Dřevovýroba Otradov a Sdružení Neratov, vzdělávání žáků i pedagogů ve vzdělávacím centru Ergoeduka.

Partnery projektu jsou Dřevovýroba Otradov s.r.o., Sdružení Neratov, o.s. v Bartošovicích v Orlických horách, Obchodní akademie, odborná škola a praktická škola Olgy Havlové, Janské Lázně, Střední škola F. D. Roosevelta pro tělesně postižené, Brno. Partnerem bez finančního příspěvku je Ergotep CSR Institut, o.p.s. jako odborný garant k zajištění adaptačního procesu žáků v době mimo výuku. Významnými společenskými partnery jsou Konto bariéry77 a Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.

Celkový rozpočet projektu je 8 933 120,99 Kč se zahájením realizace v září 2014 a ukončením 31. 7. 2015.

Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a státního rozpočtu ČR.

 
 
webmaster © 2009-2019 webmaster@oajl.cz | Ochrana osobních údajů Ochrana osobních údajů | 0.010 | Mapa stránek Mapa stránek
kontakt Obchodní akademie Olgy Havlové, Obchodní 282, 542 25 Janské Lázně | telefon 499 862 111 | e-mail info@oajl.cz | datová scránka gggxiax