bootstrap slider by cssSlider.com v2.1
SSOH.cz Veřejnost Aktivity školy Napsali o nás

Napsali o nás...

MF DNES: Kancelář zvládnou i z vozíku

MF Dnes, regionální příloha: Hradecký, 2. prosince 2008
2. 12. 2008
Handikepovaní studenti Obchodní akademie v Janských Lázní budou mít tréninkovou kancelář
MF DNES: Kancelář zvládnou i z vozíku

Janské lázně – Počítačová učebna obchodní akademie pro tělesně postižené v krkonošských Janských Lázních se během několika týdnů promění ve špičkově vybavenou kancelář, která bude věrnou kopií pracovního prostředí v opravdové soukromé firmě. První tréninková kancelář pro hendikepované studenty v republice usnadní mladým lidem na vozíku přechod ze školních lavic do běžného pracovního života.

„Naši studenti jsou už zapojeni do projektu Fiktivní firma, který simuluje veškeré činnosti běžné firmy včetně řízení, komunikace, korespondence, obchodů či účetnictví. Vybavená kancelář bude další výbornou pomůckou k přiblížení atmosféry ve skutečné firmě,“ uvedl zástupce ředitele janskolázeňské obchodní akademie Richard Fiedler.

V nové tréninkové kanceláři najdou studenti počítače, řezačku papíru, laminovačku, rychlovazače či obálkovací stroj. Kancelářský nábytek bude možno výškově nastavovat, aby ho vozíčkáři mohli přizpůsobit svým potřebám.

„Pokud půjde všechno hladce podle plánu, rádi bychom novou tréninkovu kancelář začali používat na přelomu ledna a února“ upřesnil Fiedler.

Vytvoření tréninkové kanceláře umožní obchodní akademii srpnová akce Poštovní spořitelny, kdy banka dávala stranou jednu korunu z každé platby, kterou provedli její klienti Maxkartou u obchodníků. Akce vynesla 750 tisíc korun a zástupci Poštovní spořitelny je předali škole minulý týden.

„Přechod do běžného samostatného života je pro zdravotně znevýhodněné mladé lidi velmi náročný. Věříme, že možnost vyzkoušet si odbornoo praxi už při studiu jim vstup do reálného života usnadní,“ zdůvodnila poskytnutí daru Jitka Švejcarová z poštovní spořitelny.

Obchodní akademie v Janských Lázních je třetí nejvýznamnější školou pro tělesně postižené u nás. Vzdělávají se v ní studenti z celé republiky , ač téměř polovina z nich je z Královéhradeckého kraje.

Škola je plně bezbariérová a žákům s pohybovým postižením či se závažnou poruchou motoriky nabízí také možnost ubytování, stravování a rehabilitace.

IVAN TRUHLIČKA