Obchodní akademie, odborná škola a praktická škola Olgy Havlové, Janské Lázně

Vyhledávání Vyhledávání:

Intranet Intranet:

Uživatelské jméno:
Uživatelské heslo:

Intranet Sociální sítě:

Twitter
Facebook
Youtube
Plán školního roku

Napsali o nás

Probíhají praxe, a co nám k nim studenti píší…

Ergotep.cz
 

Ve dnech 5. 11. – 9. 11. 2018 nás, studenty čtvrtého ročníku Obchodní akademie v Janských Lázních čekala týdenní praxe v Ergotepu. Předcházela tomu spousta organizace ze strany paní učitelky Štěpánkové, ale i dalších lidí, kteří měli s touto praxí, co dočinění a částečně zvědavost i nervozita z neznámého prostředí na naší straně.

Nadešel den D a část mých spolužáků se i s doprovodem sešla, zhruba o půl šesté ráno na recepci školy. Někteří zase jeli do Proseče, jak říkáme „po vlastní ose“, protože to měli blíže. Ačkoliv se nám cesta trochu protáhla z důvodu objížděk, vše proběhlo v naprostém klidu, díky našemu řidiči. Dorazili jsme do cíle, vešli do již zmíněné zelené firmy, směr přednáškový sál. Tam nás srdečně přivítali, vyplnili jsme potřebné dokumenty a už se nás ujala paní Menšíková s panem Ducháčkem. Nemusím ani zmiňovat, jak příjemně působili. Představili jsme se, byl nám upřesněn program celého týdne i informace o Ergotepu a začali jsme poslouchat první přednášku o sociálním podnikání. Nesmím zapomenout zmínit, že první den jsme tam obědvali a po celou dobu tohoto pobytu nám byly doplňovány tekutiny. Po ukončení pracovního nasazení jsme se šli všichni ubytovat do krásné roubenky U Ševce. Ubytování bylo příjemné, v přízemí bezbariérové. Myslím, že to mohu nazvat rodinnou pohodou. Chodili jsme ven, popřípadě hráli společenské hry. Musím poznamenat, že obědy jsme si následující dny donášeli z Restaurace U Toulovce, večeři vařili moji dva spolužáci a ráno nám asistenti chodili do pekárny pro snídani.

První týden ve firmě byl převážně teoretický, o již zmíněném sociálním podnikání, ale nebyli jsme ochuzeni ani o praktickou část. Podívali jsme se do skladu, vyzkoušeli si, co všechno obnáší objednání produktu, prošli jsme si oddělení IT, administrativy, středisko marketingu a propagace a další. Podívali jsme se i do Prodejního centra Ergotep, prodejny TESCOMY. Jak znám moji hlavu, určitě jsem na něco zapomněla, nicméně všechno bylo poučné a zajímavé.

Ergotep sám o sobě působil, jako velice přátelské, moderní, bezbariérové prostředí. Mně osobně se odtamtud nechtělo odjíždět a myslím, že mohu mluvit za všechny spolužáky, když řeknu, že už se nemůžeme dočkat měsíce dubna a druhého týdne praxe. Těším se i na práci, kterou to bude obnášet. Tímto bych chtěla poděkovat všem zaměstnancům Ergotepu za velice příjemný a milý přístup. Paní učitelce Štěpánkové za to, že nám umožnila tuto skvělou příležitost, našim asistentům, kteří se o nás po celou dobu starali, a v neposlední řadě i zbytku mé třídy, bez kterého by to nebylo to pravé ořechové!

Tereza Ryšlavá

www.ergotep.cz

 
Probíhají praxe, a co nám k nim studenti píší…
 
Návrat zpět na seznam článků
 
 
webmaster © 2009-2020 webmaster@oajl.cz | Ochrana osobních údajů Ochrana osobních údajů | 0.031 | Mapa stránek Mapa stránek
kontakt Obchodní akademie Olgy Havlové, Obchodní 282, 542 25 Janské Lázně | telefon 499 862 111 | e-mail info@oajl.cz | datová scránka gggxiax