bootstrap slider by cssSlider.com v2.1
OAJL.cz Veřejnost Aktivity školy a projekty Vzdělávání pedagogů

Vzdělávání pedagogů

Mgr. Šárka Štěpánková - Sidmouth, Velká Británie - 19.-30. 8. 2019

Na jazykovém pobytu jsem byla od 17.-31.8. 2019. Samotná výuka probíhala od pondělí 19.8. - 30. 8. 2019. Místo pobytu krásné přímořské městečko Sidmouth s ještě krásnější historickou jazykovou školou. Škola pochází z 18. století je velmi komorní a výuka vyloženě rodinného :-) typu. Přístup lektorů byl velmi vstřícný, vůbec druhý týden, když jsem byla na hodinách úplně sama s lektorem. Toto místo doporučuji všem, kteří nevyhledávají šrumec:-). Krásné procházky po pobřeží a v létě koupání.

Samotný jazykový kurz mě posunul především, že jsem byla schopna jazyk slyšet, vidět a začít trochu :-) mluvit.

Samotná hostitelská rodina byla opravdu velmi vstřícná a pohodová.


Petr Alina, DiS - Sidmouth, Velká Británie - 16.-30. 6. 2018

Jazykový kurz v rámci Erasmus+ jsem absolvoval v termínu od 16. do 30. června 2018 na International School v malém městečku Sidmouth v jižní Anglii.

Na jazykový kurz jsem odjížděl se smíšenými pocity a notnou dávkou osobní nejistoty, která se naštěstí rozplynula během prvních okamžiků. Vlídný, lidský a především profesionální přístup pedagogického sboru International School mi pomohl překonat obavy ze studia v zahraničí. Výuka a volba zajímavých témat mě posunula o další „level“ dál a umožnila mi dosáhnout jistého stupně sebevědomí.

Na konci jazykového pobytu jsem plynule konverzoval s rodinou u které jsem byl ubytován, spolužáky, učiteli i lidmi v obchodech a na ulici.

Jazykový pobyt Erasmus+ doporučuji každému, kdo se chce zdokonalit a aktivně používat angličtinu.


Mgr. Jana Honzíková a Mgr. Martina Chrastinová - Galway, Irsko - 15.-27. 7. 2019

V červenci jsme se zúčastnily metodického semináře Teaching Business English v irském Galway. Galway je krásné městečko na západě Irska, ale léto je tam studené a deštivé. Zatímco u nás bylo 30 stupňů, my zažívaly 17 a déšť. To nám ale nezabránilo užít si kurz a skvělého učitele. A Dokonce jsme překonaly samy sebe a vykoupaly se v oceánu. Díky programu Erasmus+ jsme zase o něco chytřejší a otužilejší.


Mgr. Pavla Šedivcová - York, Velká Británie - 31. 3. – 14. 4. 2019

Na přelomu měsíců března a dubna jsem strávila úžasných 14 dnů v městečku York ve škole Melton College. Byla jsem ubytována ve skvělé rodině, která mě přijala jako člena rodiny a strávila jsem zde opravdu skvělých 14 dnů. S rodinou jsem stále v kontaktu přes sociální sítě a jsem za to moc ráda. Město York je velmi zajímavé svojí historií. Nadchlo mne historické centrum, kde jsem navštívila muzea, katedrálu a další významná místa.

Ve škole Melton College jsem se setkala s profesionálním přístupem všech vyučujících. Velmi oceňuji výuku v malých skupinách, kde každý měl dostatek prostoru pro rozvoj. Byl to již můj druhý pobyt v Anglii a musím konstatovat, že je to podle mého názoru nejrychlejší způsob, jak se naučit Anglický jazyk.


Mgr. Milana Bejdáková - York, Velká Británie 21. 10. - 4. 11. 2018

Zúčastnila jsem se čtrnáctidenního „General course“ v krásném, historickém městě York na severu Anglie. Po počátečních obavách jsem se vrátila do studijních let do velice příjemné, malé, rodinné školy Melton college. Jelikož zde všichni vyučující byli přátelští a ochotní, tak se mé obavy brzy rozplynuly. S partou teenagerů jsem dokonce absolvovala krásný výlet do Harogate a Harewood. Ubytování bylo milé s ještě milejší houselady Karen. Jako bonus byl rozlehlý park v blízkosti mého bydliště, kde jsem chodila vstřebávat všechno učivo běháním mezi domorodci venčícími své psí mazlíčky. Jsem velice ráda, že jsem mohla tuto cestu absolvovat a kdyby bylo na mě, jedu tam určitě znovu.


Jan Bříza - Galway, Irsko 11.-22. 6. 2018

Měl jsem možnost se zůčastnit studijního pobytu angličtiny v Irském Galway v termínu od 11.6 - 22.6. 2018. Během studia jsem získal nové kamarády z Mexika a Brazílie, perfektní rodinu, která se o mě vzorně starala, zlepšil si svou angličtinu a díky výletům, které škola organizovala jsem se podíval na řadu zajímavých míst. Studium v Galway Cultural Institute ( GCI )opravdu doporučuji všem. Galway je úžasné studentské městoplné kultury a zážitků a byla by škoda ho při studiu angličtiny vynechat.


Mgr. Soňa Holubcová - Lindau, Německo, 5.-18. 5. 2019

Ve dnech 5. – 18. 5. 2019 jsem byla na jazykovém kurzu v Německu, v malebném městečku Lindau, které leží na břehu Bodamského jezera.

Škola - výuka

Navštěvovala jsem jazykovou školu Dialoge - Bodensee Sprachschule, která sídlí přímo v historickém centru malém ostrově, spojeném s pevninou dvěma mosty. Vybrala jsem si kurz s hodinami konverzace navíc. Výuka probíhala denně 9:00–12:20 hod., v úterý a čtvrtek ještě 13.30–15.25 hod. Odpoledne a o víkendech bylo možné využít školní nabídky kulturních a sportovních aktivit. Já jsem tuto nabídku využila jen jednou – jela jsem vlakem se skupinou 5 studentek (+ průvodce) do nedalekého rakouského městečka Bregenz.

Ubytování

Zvolila jsem si ubytování v rezidenci nedaleko školy (na pevnině), kde bylo v podkroví cca 10 dvoulůžkových pokojů, společná kuchyňka s jídelnou a sociální zázemí. Na pokoji jsem bydlela sama, a to mi vyhovovalo. Cesta do školy mi trvala 20 min., což byla příjemná ranní a odpolední procházka. Po vyučování jsem obvykle nezamířila rovnou na ubytovnu (k učení), ale courala jsem městem, prohlédla si obchody nebo poseděla se spolužačkou v některé z mnoha restaurací. Přitom jsem si cvičila němčinu nebo jen poslouchala německy hovořící turisty či místní obyvatele.

Pobyt

Z počátku jsem měla obavu vyjet do ciziny sama, ale jsem moc ráda, že jsem sebrala odvahu a odjela. Těchto 14 dní jsem si užila, pobyt se mi moc líbil. Jsem velice vděčná, že jsem dostala příležitost vycestovat, učit se můj oblíbený jazyk a poznat další krásné místo v Evropě.

Počasí mi sice vůbec nepřálo, ale o to více času bylo na studium, povídání a poslouchání němčiny u nějakého teplého nápoje. Byla jsem mile překvapena, že jsem rozuměla naší paní lektorce a docela i jiným lidem (např. turistům, prodavačkám). Mluvili zde opravdu pěnou němčinou. Opět jsem se přesvědčila, že světovým jazykem č. 1 je angličtina. Když místní lidé viděli, že jim člověk nerozumí, tak se ptali na angličtinu nebo jiný jazyk. Pokud studenti něčemu nerozuměli, tak ihned přecházeli do angličtiny.

Přínos

Ve škole to nebylo jsem o výuce gramatiky a konverzaci. Velkým přínosem pro mě je, že jsem se dozvěděla mnoho zajímavostí o životě v jiných zemích. Narazili jsme na různá témata (studium v zahraničí, reklama, tabu, …) a každý ze spolužáků vyprávěl, jak to je v jeho zemi. Uvědomila jsem si rozdílnost kultur, náboženství, politických a sociálních systémů.

Když jsem se po pár dnech osmělila, tak se mi dokonce i začalo líbit, že si vše musím zařídit sama, nedělalo mi problém se na potřebné věci zeptat. Díky tomuto pobytu jsem získala více sebevědomí a motivaci pokračovat dále ve studiu němčiny (v kurzu). Ráda občas supluji NJ, což je příjemným zpestřením mojí práce, baví mě se na tyto hodiny připravovat. Také se těším, až se o jarních prázdninách (jako každý rok) vydám do Rakouska, kde uslyším němčinu v běžném životě a budu moci uplatnit své vědomosti v praxi.